A mosónők korán halnak. De kik azok a mosónők? Nem a gép mos? Csak bepakolsz, elindítod, és kész. Ezt bárki megcsinálja. Vagy mégsem?
Ha még mindig azt hiszed, hogy a mosás gyerekjáték, olvasd el ezt:
ELŐTTE
(0. Ha még nincs mosógéped, vegyél egyet… aztán kezdődhet is a móka!)
1. A mosást, kérem, időzíteni kell. Mégpedig azért, hogy ne fordulhasson elő olyan eset, hogy mindened vizes és nincs mit felvenned, de olyan sem, hogy egy-két ruhadarab lötyög a dobban. (Egyébként nem csak a ruhákat kell kimosni.)
2. Nem mindegy, mit mivel pakolsz be. Előfordulhat ugyanis, hogy a végén nem egészen azt veszed ki, amit beraktál. Vagy azt, csak más színben, más mintával. Emellett vannak be-nem-rakható, kézi mosást igénylő ruhadarabok is…
3. Nem mindegy, milyen programot használsz. A ruha tönkremehet, ha túl magas hőfokon mosod vagy túl nagy fordulaton centrifugálsz.
4. A mosószer adagolásáról is érdemes tájékozódni. Nem beszélve arról, hogy a mosószert is ki kell választani!
5. Bizonyos foltok esetén érdemes mosás előtt áztatni… Melyek is ezek?
UTÁNA
6. A program végén ki kell venni a ruhát és kiteregetni. Erre érdemes időt szánni, mert ha szépen teregetsz, megúszhatod a vasalást, vagy azt, hogy újra kelljen mosnod.
7. Ha van szárítógéped, azt is tudni kell, mit szabad beletenni és mit nem. Ráadásul ezen is vannak programok…
8. Arra is érdemes figyelni, mikor száradt meg a ruha. Ha időben összehajtod, sok bosszúságtól kíméled meg magad. Előbb lesz tele a szekrény is, és nem gyűrődik a halomba rakott ruha, ami azért áll halomban, mert kellett a hely a következő adagnak.
9. Vannak olyan ruhadarabok, amelyeket mindenképp vasalni kell. Bár a vasalás nem tartozik szigorúan a mosáshoz, de a kimosás és a felvétel között áll, tehát ezt is el kell végezni.
10. És mi van akkor, ha elszakad a ruha, a zokni? Csak nem kidobod?
Ugye, hogy nem is olyan egyszerű? Ha egyedül élsz, akkor sem, de ha már többen vagytok, akkor mindenki ruhájára figyelni kell, és a gépezet nem all meg. Tudtad, hogy a babák ruháját elkülönítve kell gyűjteni és külön kell kimosni? És ha több babád/gyermeked is van?
Egy igazi “mosónő” ezt mind tudja!
Nálatok ki a “mosónő”?
Forrás: nlcafe.hu
Ha tetszett, és szeretnéd követni a blogot, akkor csatlakozz a Facebook-oldalához itt!