Nő Feleség Anya Blog

Utazás babával

Nos, kinek futkároz a hátán a hideg a cím hallatán? Tényleg olyan szörnyű utazni a babával? Vagy épp az ellenkezője igaz? Jelen bejegyzés keretei között arra vállalkozom, hogy megpróbáljak tippeket adni ahhoz, hogy az utazás a babával a lehető legjobb legyen!

1. Csak ismételni tudom magam, amikor azt írom: csak magadra hallgass. Ha úgy érzed, korai lenne még az utazás, akkor várj egy picit. Ez azért is fontos, mert ha nem érzed magadnak az ügyet, nem fogod jól érezni magad. Másrészt, az a rengeteg tennivaló, pakolás és stressz, ami ezzel jár, hát azt csak akkor tudod jól átvészelni és rendben végigcsinálni, ha tényleg akarod az utat. Tehát hallgass a megérzéseidre! Babád is akkor fogja jól érezni magát, ha te is jól vagy, ezt ne feledd!

2. Ha nem vagy biztos abban, eljött-e az utazás ideje, akkor próbáld elképzelni, hogy a babával való napi tevékenységeidet hogyan végeznéd el máshol. Például, hol szoptatnád/etenéd, hol pelenkáznád, hol altatnád a babát, és ha úgy látod, menne a dolog, és van hozzá kedved, akkor úgy gondolom, nyert ügyed van.

3. Ha rászántad magad az utazásra, jöhet a helyszínválasztás. Mindegy, hogy nyaralásról vagy épp telelésről van szó, folytasd tovább a “képzelődést” abba az irányba, hogy milyen hely, milyen program lehetne az, ami a babával együtt is élvezhető. Persze választhatod azt a megoldást is, hogy bébiszitterrel vagy nagymamával mész, és amíg ti pihentek, ő vigyáz a picire. De hidd el, a közös, “kis családos” utazásoknak is megvan az igazi hangulata. Ilyenkor apa sem dolgozik, tehát ő például tökéletes bébiszitter lehet, ha te épp főzöl, ledőlnél egyet aludni, vagy elmennél úszni. Apának is jót tesz, és a babának is érdekes, mert apa máshogy foglalkozik vele, mint te, ebben biztos lehetsz – és jól is van ez így. Nem mellékesen ti is lehettek kettesben, amíg a baba alszik.

4. A szállás kiválasztására is szánj elegendő időt. Én legalábbis mindig nagyon megnézem, felhívom, ellenőrzöm, hogy hol szállunk majd meg. Ehhez szintén az segít, ha tudod, mire lesz szükségetek. Egy szobában alszotok-e vagy külön, fogsz-e főzni vagy nem, a szálláson játszik majd a baba vagy van erre külön lehetőség is… Azt is döntsd el, hogy miből tudsz engedni. Ezt azért mondom, mert én még soha nem találtam teljesen tökéletes szállást… biztosan azért, mert nagyok az igényeim. De amikor eldöntöttem, miből tudok engedni, egyből találtam is megfelelőt. Manapság egyébként már sok bababarát-családbarát hely létezik, ahol tudnak kiságyat, etetőszéket, kiskádat biztosítani, ezekre érdemes rákérdezni, mert sok helyet megspórolhattok az autóban. Nem beszélve a porszívóról és a vízforralóról, ami szinte minden babás-kisgyermekes család kötelező tartozéka! 🙂

5. Milyen programok élvezhetők a babával? Ez is teljesen egyén- és családfüggő, illetve a baba esetében: korfüggő is. Ha tudod, mikor van fent és mikor alszik, akkor a programokat is tudod nagyjából ehhez igazítani (mikor alszik majd babakocsiban például). Nézz utána, van-e a szálláson játszószoba, a közelben játszótér, vagy vannak-e esetleg állatok, ezeket a porgramokat általában minden baba szereti (és a nagyobbak is).

6. Az utazás időtartama tekintetében is jó, ha kompromisszumos megoldásra törekszel. Ne legyen túl rövid, mert akkor mire épp belejönnétek, vagy a baba épp hozzászokna az új helyhez, már jöhettek is haza. Túl hosszú se legyen. Meg túl drága se. Meg… 🙂

7. Milyen messzire menjünk? Nem vagyok egy kamikaze típus és nem gondolom azt, hogy ha egy felnőtt számára nyűg a hosszú autóút, akkor egy baba számára nem az. Bármilyen utat is terveztek, iktassatok be pihenőket, mindig szánjatok elegendő időt evésre, pelenkázásra. Vigyetek játékokat magatokkal, és készüljetek fel “kényszerpihenőkre” is, ha a baba türelmetlenkedne. Az út hosszának megtervezésénél azt is vegyétek figyelembe, hogy viselkedik babátok az autóban. Ha általában alszik, lehettek bátrabbak, de ha nem jól viseli, akkor törekedjetek a minimumra. Nem attól lesz jó az utazás, ha minél messzebbre mentek!

8. Ha megvan az úticél és a szállás, akkor jöhet a bepakolás! Amikor az ikrek olyan korba léptek hogy többször utaztunk, készítettem egy listát a bepakolandó dolgokról, mégpedig tevékenységek szerint. Ez így nézett ki:

Evés: etetőszék, előke, kanál, tányér, tápszer, cumisüveg, pohár, üveges bébiétel, sterilizáló, textilpelenka, rongy, olivaolaj

Alvás: ágy, lepedő, pled, alvósállatok, takaró, babyphone

Séta: babakocsi, pled, szúnyogháló, esővédő

Fürdés: fürdőlepedő, pelenka, popsitörlő, popsikenőcs, tusfürdő, fürdőjáték, csúszásgátló, fogkefe, fogkrém, testápoló

Ruhák, Játékok, Gyógyszerek

A lista bátran alakítható, sőt, az életkor változásával meg is kell ezt tenni! 🙂

9. Kössünk biztosítást!

10. (férfiaknak) Készítsük fel az útra az autónkat is!

11. Kérjünk meg valakit, aki a távollétünkben ránéz a lakásra!

12. Nézzünk utána fontos telefonszámoknak: gyerekorvos, kórház, patika, és persze fedezzük fel, merre van élelmiszerbolt vagy esetleg bababolt arra az eshetőségre, ha valamit otthon felejtenénk vagy eltörnénk, elveszítenénk!

13. Élvezzük az utat!

Kellemes utazást!

Ha tetszett, a blogot itt  tudod követni.

utazás

Forrás: nlcafe.hu

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!