Kedves Olvasóim!
Fogadjátok szeretettel a DIY/kézműveshét első posztját, mely egy vendégposzt, és A napfény illata blog szerzője, Rácz Anikó írta. Nekem nagyon tetszik!
(A félkövérrel szedett szavakra kattintva az ötletek elkészítésének receptjeihez juthattok el! Kellemes inspirálódást kívánok! 🙂 )
A címe: ANYACSAVAR
Néhány évvel ezelőtt a kisfiam óriási csillogó szemekkel szaladt be hozzám a konyhába: “Anya, anya! Gyere, nézd, mit csináltam!” Ekkora lelkesedés láttán rögtön indultam, hogy megnézzem, mit alkothatott. “Ugye, milyen ügyes vagyok?” – mutatta boldogan az alig 3 éves Kismaszat a fenyő szekrényébe szerelt 3-4 csavart, melyet apa kis akkus fúrógépével csavarozott bele a fába.
Nem tehettem mást: fátyolos szemmel adtam neki egy nagy puszit, aztán elővettünk egy használt fadarabot, és közösen is becsavaroztunk néhány csavart.
Na, ezek után, ugye, nem kérdés, hogy nagyon sokat kézműveskedünk a gyerekekkel. Általában azokat a dolgokat szeretem, amihez nem kell egy fél kreatív boltot megvásárolni, már csak azért is, mert nálunk ilyen nincs. 🙂 Így szorgosan gyűjtjük a dobozokat, papírgurigákat, csomagolások kartonlapjait, blúzok akasztós szalagjait, orchidea-csomagolásokat, fél pár zoknikat, kesztyűket, jégkrémpálcikákat. És hogy miket készítünk belőle?
Kaleidoszkópot, mellyel varázsolunk kicsit:
Zoknilovat, ami majdnem nyeríteni is tud J:
Esős napokon, vagy mikor a gyerekek éppen nagy összeveszésben vannak, általában bevetem a kézműveskedős trükköt: így volt ez akkor is, mikor gyufásdobozokból készítettünk állatokat:
Mivel Panna lányom folyamatosan nyúz egy telefonért- de, lévén 3. osztályos, ezt még túl korainak tartjuk- készítettem neki egyet :-). Akkora sikere volt, hogy még ő is csinált néhányat és persze Máténak is kellett!
Jégkrémpálcikákból csajos karkötő készült, hiszen karkötőből sosem elég. :
És hogy a borsó is jobban lecsússzon, katapultot szerkesztettünk, és kipróbáltuk, milyen is a falra hányt borsó. Azért a falon kívül a gyerekek szájába is került a zöldségből. J
A gyerekek kézügyességét fejleszthetjük a boltban kapható fejlesztőjátékokkal is, amik jó dolgok, de a gyerekek sokszor a legegyszerűbb dolgokkal szeretnek játszani, egy dobozzal, műanyag palackkal, kupakkal. Ha ezekből játékokat is készítünk, fejlődik a gyerek képzelőereje, kreativitása, és közben beszélhetünk a környezetvédelemről is. Ráadásul a saját készítésű holmiknak az értéke is nagyobb.
Arról nem is beszélve, hogy jó közös időtöltés, és talán ez a legfontosabb, hiszen:
„A munka meg fog várni, amíg megmutatod a szivárványt a gyereknek, de a szivárvány nem vár addig, amíg végzel a munkával.” (Patricia Clafford)
További ötletekért kattintsatok A napfény illata blogra!
Ha követni szeretnétek a DIY/kézműveshetet, akkor pedig lájkoljátok a Nő Feleség Anya Blog facebook-oldalát ITT.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: