Manapság már az év bármely szakában kaphatunk esküvői meghívót. Mit vegyünk fel egy ilyen alkalomra? A ruhaválasztás íratlan szabályai.
(A kép forrása: confetti.co.uk)
Milyen ruhát válassz, ha vendég vagy egy esküvőn? Mi az, amit kerülni kell egy ilyen alkalmon?
1. Az első szabály, hogy gondoljunk bele abba, hogy a pár, vagy a pár családja milyen stílust fog vajon képviselni a nagy napon. Hagyományos, kissé puccos, vagy épp egyszerűbb hangulatra számíthasz? Jó ötlet, ha a meghívó alapján tájékozódsz, ennek formája, szövege már valamit elárul az esküvőről. Főleg akkor, ha rá van írva a dress code, vagy egyéb, öltözékre vonatkozó utalás! Ehhez mérten kezdhetsz gondolkodni a ruhaválasztáson.
2. Alapvető szabály, hogy a menyasszony és a vőlegény nagy napja ez, mindenki őket ünnepli, így a ruhaválasztáskor ügyelni kell arra, hogy őket ne “öltözzük túl”, illetve, hogy szettünk ne legyen túl feltűnő, azaz túl rövid, túl testhezálló, vagy túl kivágott.
3. Olyan ruhát válasszunk, amiben kényelmesen tudjuk magunkat érezni, tudunk benne enni, táncolni. Ne kelljen izgulnunk, hogy valami “elmozdul”, vagy “kilátszik”. A cipő terén is ez az irányadó.
4. Ha betöltünk valamilyen minőséget, szerepet az esküvőn, például közeli családtagok vagyunk, vagy tanúnak kértek fel, akkor érdemes az ifjú párral egyeztetni az öltözék terén. Ha “csak” vendégek vagyunk, akkor kevésbé van megkötve a kezünk.
5. A ruhaválasztásnál azt is döntsük el, hogy egyszeri alkalomra szánjuk a szettünket, vagy máskor is fel szeretnénk venni az adott öltözéket. Az egyszeri esetében érdemes a kölcsönzők kínálatát is megnézni, például, ha koszorúslányok vagyunk és “egyenruhára” van szükségünk. Más esetben praktikus, ha a ruhát később más alkalomkor, színházba, vagy más ünnepi vacsorára is felvehetjük.
(A kép forrása: eskuvonklesz.hu)
Nézzük a további részleteket!
1. A színek terén a fehér és a piros, menyecskeruhás színt mindenképp kerüljük. Régebben a fekete is tiltólistás volt, a gyász jelképezése miatt, de manapság már ez nincs teljesen így, csak ne legyen a ruhának szomorú, temetési hangulata. Színes táskával, cipővel, kiegészítővel meg lehet ezt oldani, illetve, természetesen, ha nem teljesen fekete az egész ruha.
2. A formák terén az egyszerűbb, letisztult formákat és anyagokat helyezzük előtérbe.
3. A mintákkal is óvatosan bánjunk: ne legyünk hippisek, vagy épp kihívóak.
4. Nem kell feltétlenül ruha, szettekben is gondolkozhatunk. Ha esetleg nadrág mellett döntünk, akkor semmiképp se legyen farmer, hanem az is legyen elegáns, de részesítsük előnyben a szoknyát.
5. A kosztüm is természetesen klasszikusan jó választás, de itt is a szoknyát részesítsük előnyben.
Ha átöltöznénk, akkor a szertartásra készülhetünk egy klasszikusan elegáns, a vacsorára pedig egy kissé lazábban elegáns öltözettel. NAGYON FONTOS: templomi esküvő esetén a vállunk mindig legyen fedett, használhatunk kendőt, bolerót, vagy blézert.
A CIPŐNK is legyen kényelmes, menjen a ruházatunkhoz, és mondhatjuk azt, hogy a sarok inkább helyszínfüggő: kerti partyhoz egy lapos sarkú kényelmes kis topán is megfelel. Ha a szertartásra magas sarkóval készülünk, a vacsorához, tánchoz vihetünk egy laposabb sarkú váltócipőt.
Mikor voltál esküvőn utoljára? 🙂
Ha tetszett a poszt, gyere a Facebook-oldalamra is, IDE!
Szép napot!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: